کارگاه موتورسیکلت های الکتریکی و انرژی های پاک


امروزه بحران آلودگی هوا و آلودگی صوتی به خصوص مسائل ناشی از سوخت‌های فسیلی و خودروها به مسئله بحث‌برانگیزی مبدل شده که نگرانی بسیاری از صنعتگران، فعالان محیط زیست و غیره را برانگیخته است.از این رو ایده‌ی استفاده از الکتریسیته به جای سوخت‌های فسیلی مطرح شده‌است.و مهندسان در تلاشند موتوری الکتریکی با توان و قدرت بالا تولید کنند. تاکنون تیم های بسیاری در داخل و خارج کشور در این زمینه فعالیت کرده‌اند و بسیاری از آن ها نیز به موفقیت‌هایی دست پیدا کرده‌اند.


این موفقیت، نیاز به صنعتی‌شدن، یعنی نیاز برای صحبت در این رابطه و آینده‌ای که روبروی فعالان این حوزه و صنعت قرار دارد را به همراه خود می‌آورد. زمینه‌های کاربرد خودروهای الکتریکی در آینده بسیار گسترده است. استفاده‌ی روزانه و همگانی از خودرو های الکتریکی یکی از مهم‌ترین ابزارهای رسیدن به این هدف است.


در همین راستا، شاخه دانشجویی IEEE شریف تصمیم به برگزاری این کارگاه آموزشی گرفته است. این رویداد، با اهدافی از جمله «آشنایی هر چه بیشتر دانشجویان برق ،مکانیک و انرژی با این موضوع»، «جلب توجه صنعت به اهمیت نقش خودرو های الکتریکی» و «تعامل و آشنایی گروه‌های ساخت موتور الکتریکی با یکدیگر» برگزار خواهد شد.


در کنار تیم های دانشجویی موفق ایرانی مانند تیم شمس دانشگاه صنعتی شریف و تیم طلوع دانشگاه صنعتی امیرکبیر، تیم STORM از دانشگاه Eindhoven هلند نیز حضور خواهد داشت. این تیم که موفق به طراحی و ساخت یک موتورسیکلت الکتریکی مناسب برای مسافت های طولانی شده است، جهت معرفی اختراع خود و برگزاری کارگاه‌های علمی برای دانشجویان علاقه‌مند در رویداد حضور خواهد داشت.


هم‌چنین با برگزاری نمایشگاه، فرصت نمایش دستاوردهای تیم‌ها به مخاطبین فراهم می‌شود. در کناراین موارد، برای افراد مشتاق و آن دسته از افراد که می‌خواهند اطلاعات خود را به روز کنند، در مورد زمینه‌ها و منافع اقتصادی فعالیت در این صنعت، طراحی موتور و باتری و معرفی کلی موتور در برق و مکانیک بحث هایی صورت خواهد‌گرفت.درباره ی ما


شاخه ی دانشجویی IEEE دانشگاه صنعتی شریف زیر نظر IEEE Iran Section به فعالیت های خود می پردازد. از جمله ی این فعالیت ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

  • مسابقات - برگزاری مسابقات علمی مانند IEEXtreme, Complexcity و ...
  • کارگاه های علمی - برگزاری کارگاه های علمی
  • سمینار ها و Talk های علمی - برگزاری سمینار ها و Talk های علمی

ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید و برای ما ارسال کنید تا با ما در ارتباط باشید