IEEEXTREME


شاخه دانشجویی IEEE دانشگاه صنعتی شریف، میزبان نهمین دوره مسابقه جهانی برنامه نویسی IEEEXtreme در تاریخ ۲۴ اکتبر ۲۰۱۵ در این دانشگاه بود. در این مسابقات 2000 تیم از سراسر دنیا حضور داشتند که از این تعداد ۲۱ تیم ایرانی از دانشگاه‌های صنعتی شریف، تهران، امیرکبیر، صنعتی اصفهان، علم و صنعت، الزهرا (س) و آزاد یزد شرکت کرده بودند.


خاطرنشان می‌شود؛ 8 تیم متشکل از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف در مسابقات حضور داشتند که از این میان 4 تیم شریفی با کسب رتبه‌های زیر100 این مسابقات معتبر توانستند افتخار آفرین باشند.

از این میان؛ تیم TeamNameمتشکل از مجید فرهادی، سعید ایلچی قزآن، و محمد استاد محمدی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف بودند که توانستند برای دانشگاه و کشورشان افتخارآفرینی نمایند و با تلاششان رتبه اول دنیا را از آن خود کنند و تیم‌هایی از کشورهای سویس(دانشگاه EPFL) و رومانی(پلی تکنیک بخارست) رتبه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

خاطرنشان می‌شود؛ تیم kadkhoda متشکل از رضا رجبلی، علی ستاری جاوید، امیر صباغی و تیم CoDeFx متشکل از کسری عدالت نژاد خامنه، سینا منصور لکورج، عرفان نوری به ترتیب موفق به کسب رتبه های 21 و 23 این دوره از رقابت‌ها شدند، همچنین محمدرضا دانشور، احسان مختاریان، سپهر موسوی در تیم Helli2united توانستند رتبه‌ی 85 این دوره مسابقات را به خود اختصاص دهند.

جناب آقای دکتر رضا سروری، هیات علمی دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف، به عنوان proctor در مدت 24 ساعت برگزاری مسابقه، در کنار تیم ها حضور داشتند.

گفتنی‌ست؛ این مسابقه در روز ۲۴ اکتبر از ساعت 00:00:00 بامداد به وقت گرینویچ آغاز شد و شامل ۲۹ مساله بود که هر مساله در طول ۲۴ ساعت به مرور در اختیار تیم‌ها قرار می‌گرفت. هر چند تا این لحظه نتایج رسمی مسابقه اعلام نشده است اما امتیاز تیم‌ها در پایان ۲۴ ساعت رقابت در کدنویسی، رتبه‌های ۱، ۲۱، ۲۳، ۸۵، ۱۳۸،۱۵۸، ۲۱۰ و ۳۰۰ را از آن تیم‌های کشورمان کرده است.

مسابقات IEEEXtreme فرصت بسیار مناسبی برای تمرین مهارت کدنویسی، مدیریت زمان و منابع، حل مساله و حفظ تمرکز برای مدت زیاد، در قالب کاری تیمی در یک رقابت معتبر جهانی است.
درباره ی ما


شاخه ی دانشجویی IEEE دانشگاه صنعتی شریف زیر نظر IEEE Iran Section به فعالیت های خود می پردازد. از جمله ی این فعالیت ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

  • مسابقات - برگزاری مسابقات علمی مانند IEEXtreme, Complexcity و ...
  • کارگاه های علمی - برگزاری کارگاه های علمی
  • سمینار ها و Talk های علمی - برگزاری سمینار ها و Talk های علمی

ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید و برای ما ارسال کنید تا با ما در ارتباط باشید